صنعت پلاس

تارنمای جــامـع صـنـــایـــع ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره مزیت تبلیغات اینترنتی
مقالات پنجشنبه 2 مرداد 1399 29بازدید

مزیت تبلیغات اینترنتی

در دنیای اینترنتی مانند دنیای واقعی با طراحی سایت آنلاین فروش خدمات یا محصولات نمی‌توان منجر به ورود مشتریان و خرید شد. این فرایند به خصوص در دنیای اینترنت بسیار دشوارتر از دنیای واقعی انجام می‌شود؛ چراکه تابلوی مغازه شما در خیابان به خوبی مشخص می شود، اما فروش آنلاین نیاز به تبلیغات اینترنتی بسیار قوی دارد. تبلیغات اینترنتی یکی از مؤثرترین روش‌ها برای معرفی مشاغل، پیدا کردن مشتریان جدید و متنوع‌سازی جریان درآمد است.

تبلیغات الکترونیکی یا همان تبلیغات اینترنتی هر نوع پیام بازاریابی است که به کمک اینترنت و در بستر وب نمایان می‌شود. تبلیغاتی که می‌تواند در یک مرورگر وب، موتور جستجو، در رسانه‌های اجتماعی، دستگاه‌های تلفن همراه و حتی در ایمیل دیده شود

وقتی می خواهید  تبلیغاتی را مدیریت کنید باید بدانید در چه صحنه ها یا مکان هایی می‌توانید به مخاطب هدفتان دسترسی بیشتری پیداکنید و در همان جا تبلیغاتتان را در معرض نمایش قرار دهید تا به خوبی در دید مشتریان قرار بگیرید.

این روزها هم که اکثر مردم مدت زیادی از وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی یا در دنیای آنلاین می‌گذرانند. قابلیت اتصال موبایل باعث شده تا در هر ساعت از شبانه‌روز، در اوقات مرده، در زمان‌های انتظار و حتی زمانی که بی‌حوصله یا تنها و بی‌کار هستند به سراغ موبایلشان بروند و سعی کنند وقت خود را در محیط‌های آنلاین سپری کنند. بنابراین می‌توان گفت بهترین مکان برای تبلیغات در این روزها همین مکان ‌های آنلاین هستند.

مزیت های تبلیغات اینترنتی

1. مخاطبان هدفی که ما در نظر داریم زمان زیادی را در محیط اینترنت سپری می‌کنند که تبلیغات در این محیط می‌تواند بیشترین تأثیر را روی مخاطبان داشته باشد. اینترنت برای کسب‌وکارهای مختلف امکانی فراهم می‌کند تا صرف‌نظر از مکانی که هستند، محصولات یا خدمات خود را به مردم در نقاط دیگر نشان دهند و کسب‌وکار خود را توسعه دهند.

2. در تبلیغات اینترنتی می‌توانید با هدف‌گذاری دقیق و مطابق با نیاز کاربر محصول خود را عرضه کنید. از امکاناتی که تبلیغات اینترنتی در اختیارتان قرار می‌دهد، استفاده کنید و مشتریان خود را در دسته‌های مختلف قرار دهید. می‌توانید مخاطبان خود را برحسب علاقه، جنسیت، سن و … تقسیم‌بندی کنید و محصول یا خدمتی را به دست آن‌ها برسانید که نیازشان رفع شود و از آن استقبال کنند.

3. در تبلیغات اینترنتی می توانید به مشتریان اطلاعات کافی و کاملی در مورد محصول یا خدماتی که ارائه می شود بدهید، که امکان مقایسه با محصولات مشابه، نقد و بررسی محصولات و پاسخ به سؤالات مشابه در رابطه با خدمات ارائه شده وجود دارد. شاید یکی از دلایل تمایل مشتریان به خرید اینترنتی کسب همین اطلاعات و امکان مقایسه‌ای باشد که بین سایت‌های مختلف برقرار است. شما می‌توانید با تولید محتوای مفید و اطلاع رسانی به کاربر در مورد خدمات یا محصولاتی که می‌فروشید این امکان را برای کاربران فراهم و به نوعی یک مزیت رقابتی برای خود ایجاد کنید.

4. اگر شما تبلیغات خود را در تلویزیون انجام دهید شاید به سختی بتوانید آماری از افرادی  که تبلیغات شما را دیده و تبدیل به مشتری شده‌اند را بدست بیاورید. اما در تبلیغات اینترنتی ابزارهایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان فهمید مخاطبان از کجا به سایت تبلیغاتی شما مراجعه کرده‌اند، حتی سن، جنسیت، محل و سایر مشخصات مخاطبان وجود دارد. که میتوان این اطلاعات را جمع آوری کرده و از این اطلاعات برای بهبود تبلیغات اینترنتی بعدی استفاده کنید. 

کسب و کار خود را اینترنتی کنید تا با کمترین هزینه درآمد خود را به سطح بالایی برسانید.

 

×

آقای تبلیغ